צביעת דירה פלוס

צביעת חדר אמבטיה - התהליך ודגשים חשובים

צביעת חדר אמבטיה היא שונה מאוד משאר חלקי הבית. חדר האמבטיה הוא החדר הלח ביותר שנחשף לשינוי אקלים תדירים ועל כן כל המוצרים שבו – חיפוי הקירות, הריצוף, הכלים הסניטריים עשויים מחומרי גלם שעמידים לתנאים המיוחדים הללו. גם צבע הקירות צריך להיות מותאם לאמבטיה. לא פעם נרצה לעשות צבע מחדש לאמבטיה כשהקודם התבלה והחלו לצוץ בו פטריות ועובש שאופייניים לחדרי אמבטיה למיניהם. צביעת חדר אמבטיה לא מסתכמת במריחת צבע על הקירות, כיסוי העובש  וממשיכים הלאה. יש להשתמש בצבעים נכונים, לצבוע נכון ולעשות הכנות מראש טרם הצביעה כפי שיפורט במאמר הבא.

צביעת חדר אמבטיה – האם התשתית טובה?

רצוי שכל חדר בבית יצבע בצורה נכונה, אך בחדר האמבטיה זה חשוב על אחת כמה וכמה. הבעיה השכיחה ביורת בחדרי אמבטיה היא עובש ופרטיות שמופיעים בקירות וכן התקלפות של צבע בתקרה ובקיר כאחד. נוכל להימנע מתופעות אלו או לפחות לדחות את הופעתם על ידי אוורור טוב של החדר ובכך לא ניתן תשתית לפטריות ולעובש להתפתח בהם. ייתכן כי רטיבות בקיר היא בעקבות נזילת צנרת או איטום לא טוב דיו – דבר שרצוי לבדוק לפני שמורחים צבע על הקיר וחושבים "רחוק מהעין רחוק מהלב".

הכנת חדר האמבטיה לפני צביעתו

לפני שמתחילים בהליך הצביעה עצמו נעשה מספר פעולות שיסייעו לנו להכין את חדר האמבטיה ולהעניק את התשתית הטובה ביותר לצביעתה:

צביעת חדר אמבטיה – מתחילים לצבוע

צביעת חדר אמבטיה מתבצעת ב2 מתודות עיקריות – צביעה עם צבעים נוגדי עובש ופטריות או צביעה ירוקה שמשתמשים בה בחומרים ידידותיים לסביבה שמונעים היווצרות של עיבוי שמונע התפתחות עובש. שכבת היסוד נמרחת על שטח הקיר ותפקידה לחזק את היתפסות הצבע שיימרח לאחר מכן. שכבת יסוד היא קריטית בקירות ישנים, עם שכבות חול, אבקה או סיד ישן, לאחר שצבע היסוד מתייבש ניתן להשתמש בצבע אקרילי שלרוב השימוש בו הוא לקירות חיצוניים אך העמידות הגבוהה שלו הופכת אותו למתאים עבור חדר האמבטיה ולהוסיף לצבע זה חומרים נגד פטריות. אופציה שניה היא לצבוע את הקיר בצבע המכיל כבר נוגדי עובש ופטריות. צובעים בשכבה ראשונה ולאחר שזו מתייבשת צובעים שכבה שנייה.

מה הם הצבעים הירוקים?

המגמה הירוקה חצתה גבולות ומעבר למחזור בקבוקים וניירות אנו עדים לכניסתה גם לעולם השיפוצים, הבנייה ועיצוב הפנים. לא מעט צבעים אקולוגיים מציפים את השוק בשנים האחרונות ואלו לא מכילים כל רעלים והם על בסיס מים. עם זאת הם מונעים היווצרות של עובש ופטריות על ידי כך שהם מונעים עיבוי. הצבע האקולוגי יוצר שכבת ציפוי עבה יותר מהרגיל שגורמת לקיר להתייבש מהר יותר. ככל שהקיר מתייבש מהר יותר אפשרות העיבוי מופחתת והתשתית לעובש קטנה. קליטת ופליטת אדי החום והלחות בחדר האמבטיה של צבעים "ירוקים" היא מדהימה ומייבשת את חדר האמבטיה במהרה.

מלאו פרטים להצעה: