צביעת דירה פלוס

צבע לחדרי ילדים- איך בוחרים?

אחד החדרים הכי מהנים לעיצוב בבית הוא חדר הילדים. זה חדר שבו הגמישות העיצובית שלנו היא רבה וכשזה נוגע לצבעים בכלל אפשר להתפרע. חדר ילדים צריך לשדר שמחה ותמימות וליצור אווירה נוחה לילד שתאפשר לו לשחק, ללמוד, לישון ולנוח. הצבע צריך למלא פה פונקציות רבות. בחירת צבע חדרי ילדים צריך להתאים גם לאופי של הילד כך שאנחנו מוצאים עצמנו מסתכלים על קשת רחבה של צבעים במניפה ולא יודעים מה לבחור. אז איך עושים את זה?

על חדרי תינוקות וחדרי ילדים

אחד השיקולים שצריך לקחת בחשבון כשמעצבים צבע חדרי ילדים הוא הגיל של הילד. הצבע שנבחר לתינוק שלנו, לילד הצעיר או לנער מתבגר לא יהיו זהים זה לזה. כשאנחנו מדברים על חדרי ילדים אנחנו מתכוונים לרוב לתינוקות מגיל 0 ועד 4 וחדרי ילדים מגיל 4 ועד גיל ההתבגרות.

איזה צבע חדרי ילדים יש ועל פי מה נבחר?

לאחר שהבדלנו בין האופי של חדר תינוקות לחדר ילדים נוכל לגשת למלאכת בחירת הצבע עצמו. כל צבע משדר תחושה, רגש ואווירה אחרת מהאחר. אינספור תיאוריות ותורות נבנו על עולם הצבעים וחוקרות כיצד כל צבע משפיע על חיי היום יום שלנו. הילד שלנו יבלה שעות רבות בחדר שלו כך שבחירת הצבע צריכה להיות מתאימה לו ולהשרות את האווירה שאנחנו מחפשים. נפרט להלן מספר גוונים מובילים בתחום צביעת חדרי ילדים והשפעתם:

לסיכום, צבעי חדר ילדים צריכים לשדר את האופי של הילד ולאפשר לו מחייה נוחה בחדרו. הבחירה צריכה להיעשות על פי גיל הילד, אם אפשר להתייעץ איתו וגן על פי האופי שלו. נסו למצוא את הצבע שמשדר את האופי של הילד בצורה הטובה ביותר. או להפך, צבע שיאזן תכונות דרסטיות של הילד – למשל בחירת צבע עז כמו כתום או אדום לילד מנומנם יותר. בהצלחה!

מלאו פרטים להצעה: